איילון בית השקעות

קו ליועצים 03-800-8000

חפש באתר
 
איך בונים תיק השקעות?

השאר פרטים ונציגנו יצור עמך קשר בהקדם

שם:
טלפון:
דוא"ל:
יש למלא את השדות באדום
 

03-756-7878

איך בונים תיק השקעות?

איך בונים תיק השקעות? (מאת תומר הדר)

תהליך בניית תיק השקעות נגזר ממערכת קבלת החלטות המתקבלת בועדת השקעות של מנהלי תיקים באיילון פתרונות פיננסיים. מנהלי התיקים מתכנסים אחת לתקופה או לחילופין כאשר מתרחש אירוע משמעותי ומהותי בשוק ההון על מנת להחליט על מבנה תיק ההשקעות המתאים לתקופה. תהליך קבלת ההחלטות וההגעה למסקנות, הינו תהליך מורכב המחייב את כל מנהלי התיקים בחברה.

מנהל תיקים המקבל תיק חדש, בודק תחילה את שיעור המניות, שיעור נכסי הסיכון והמגבלות אותם הציב הלקוח בתהליך הכרת הלקוח ואפיון צרכיו. המטרה בשלב הזה הינה לבנות תיק השקעות ברמת סיכון התואמת את צרכי הלקוח ותחת אסטרטגיית ההשקעה כפי שנתקבלה. במקביל, מנהל התיק מבצע  שיחת היכרות ותיאום ציפיות עם הלקוח. בשלב הבא, לאחר תכנון חלוקת הנכסים בתיק (Asset Allocation), מתחילות להתבצע רכישות ברמת הנייר הבודד. בניית האפיק המנייתי מתבצעת תוך התחשבות בחברות מומלצות אשר עברו אנליזה, חלוקה גיאוגרפית וסקטוריאלית.
החלק האג"חי בתיק (שקלי, צמוד, קונצרני וכדומה), יתבצע תוך דגש על מח"מ התיק המתאים לתקופה.
 
בחירת האג"חים הקונצרנים, מתבצעת גם היא תוך התחשבות בחברות מומלצות אשר עברו אנליזה, דורגו ע"י חברות דירוג, חלוקה גיאוגרפית וסקטוריאלית של האפיקים.  

משלב זה ואילך בודק מנהל התיק את תשואת התיקים ברמה יומית. תשואות חריגות יבדקו לפשר החריגה ויטופלו בהתאם. שינויים מבניים או ברמת הנייר הבודד, יתבצעו בשאיפה באופן רוחבי לגבי כלל התיקים של אותו מנהל תיק וזאת על מנת להימנע מהעדפת לקוח. הקשר השוטף בין מנהל ההשקעות ללקוח, מאפשר ללקוח גישה בלתי אמצעית למנהל התיקים אשר ישמח לעדכן אותו באשר להערכות הכלכליות, מבנה התיק, החשיבה והלוגיקה העומדת מאחורי בניית התיק. 
 
 

הכותב הינו, תומר הדר - סמנכ"ל ודירקטור החברה